Новини економіки. 9 грудня. Україна має намір перевести російський рубль в першу категорію та використовувати для формування валютного резерву в 2012 році, повідомив глава Національного банку України Сергій Арбузов в Києві у п’ятницю.

Сергій Арбузов
Арбузов хоче ввести в Україну рублі

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

“Коли ми переведемо рублі в першу категорію, тоді рублі стануть нашою резервною валютою. Я думаю, що це буде наступного року”, – сказав він.

Крім того, Україна розраховує в 2012 році створити оборот російського рубля в обсязі близько 10 мільярдів доларів (в еквіваленті), повідомив Сергій Арбузов.

“Між Україною і РФ товарообіг становить приблизно 50 мільярдів доларів. Всі розрахунки йдуть не через національні валюти. Якщо ми переведемо хоча б 10-20% від товарообігу в національну валюту (російську), Отримаємо ринок російського рубля. Його в Україні зараз немає “, – сказав він.

За словами Арбузова, домовившись з РФ про частковий розрахунок за газ в рублях, Україна створила попит на цю валюту.

“А коли створюється попит, ринок реагує пропозицією”, – додав глава НБУ.

Він зазначив, що надалі російський рубль буде використовуватися для розрахунків не тільки за газ, але й інші товари. На думку Арбузова, рубль буде надходити в Україну через інвестиції, позики, а надалі – завдяки SWAP.

“Протягом років ми отримаємо необхідний обсяг рубля”, – сказав Арбузов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.