Новини економіки. 12 грудня. Для Арабського валютного фонду боргова криза Європи – не пріоритет.

Араби не підтримають Європу

Для Арабського валютного фонду пріоритетом для інвестицій є країни Близького Сходу та Північної Африки, тому Європа грошової допомоги для боротьби з кризою не отримає, повідомив гендиректор Яссім аль-Мана.

“Нашої допомогиі зараз вкрай потребують країни, яких торкнулися події арабської весни. Крім того, через слабке зростання світової економіки можуть знизитися ціни на нафту, тому, на мій погляд, фонд просто не може собі дозволити витрачати ресурси на Європу“, – зазначив аль-Мана.

Варто відзначити, що у минулому, 2010 році, Арабський валютний фонд виділив на допомогу трьом країнам – Йорданії, Марокко і Ємену 548 млрд доларів.

Нещодавно від допомоги ЄС також відмовився Китай. Заступник глави МЗС КНР Фу Ін підкреслила, що влада країни не може використовувати свої резерви навіть для боротьби з бідністю в країні. За її словами, досвід фінансової кризи 1997 року навчив країну, як важливо мати великий обсяг міжнародних резервів.

У свою чергу Федеральний резерв США 5 грудня заявив про готовність разом із 17 головними банками єврозони надати кредити Міжнародному валютному фонду для підтримки країн єврозони.

Як повідомлялось, 9 грудня на саміті ЄС 26 з 27 країн Євросоюзу погодилися розробити нову міжнародну угоду, покликану посилити фінансову дисципліну в Європі. Це має допомогти єврозоні подолати кризу.

Джерело РБК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.