Новини України. 27 грудня. Цього року привітати своїх близьких подарунками на новорічні та різдвяні свята збираються 96% українців.

Чим нижче дохід сім'ї, тим більше люди розраховують на новорічний бонус або кредит

Дещо більше подарункове питання хвилює жінок – 98% українок планують дарувати подарунки на свята, в той час як серед чоловіків цей показник становить 93%. Про це свідчать результати дослідження IMAS International, яке проводилось за підтримки Erste Group, текстом якого володіє ЛІГАБізнесІнформ.

Переважна більшість респондентів, а саме 96%, купуватимуть подарунки в магазинах, і тільки 4% скористаються послугами Інтернет-магазинів. Великими прихильниками онлайн-шопінгу виявилися представники молодого покоління України віком від 15 до 29 років – 9%, у той час як серед людей старше 30 років покупки в Інтернеті користуються меншою популярністю – 3%.

Більшість респондентів – 98% планують оплачувати покупки готівкою, 11% будуть користуватися також платіжними картками та 7% – кредитними картами.

В основному, українці купують подарунки на зекономлені кошти – 84%, 16% українців розраховують на новорічні бонуси для придбання подарунків.

“Більшість українців в змозі покрити свої передсвяткові витрати за рахунок зекономлених коштів. Тим не менше, частина населення потребує додаткового фінансування, так, кредитним картами скористається 9% українців, а готівковим кредитом – 6%”, – говорить Світлана Черкай, заступник голови правління АТ Ерсте Банк.

1% українців купуватимуть подарунки в розстрочку. При цьому, чим нижче дохід сім’ї, тим більше дарувальники розраховують на новорічний бонус або кредит (готівковий або карта), сім’ї з великим достатком зазвичай мають заощадження на святкові покупки.

Цього року в середньому сума витрат на подарунки дещо зросла порівняно з минулим роком. Так, українці планують витратити близько 686 грн. на новорічні подарунки, у той час як торік цей показник становив 632 грн.

Безперечно, витрати на подарунки залежать від доходу населення, так, в сім’ях з доходом до 2500 грн.витрати на подарунки становлять 369 грн., якщо ж доходи становлять 2500-4000 грн.- 549 грн., а при доході понад 4000 грн. – в середньому 1085 грн. У той час як у минулому році українці витрачали в середньому 393, 587 та 885 грн. відповідно до доходів сім’ї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.