Новини України. 24 листопада. Повідомлення про візит Віктора Януковича до Москви з’явилося на стрічці “Інтерфаксу” з посиланням на джерело в секретаріаті Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС).

Україна ніяк не визначиться

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Віктор Янукович візьме участь в 32-му засіданні Міждержавної ради ЄврАзЕС, яке відбудеться 19 грудня в Москві“, – цитує співрозмовника джерело. Як відомо, на цю ж дату раніше був призначений інший саміт – України-ЄС, який має відбутися в Києві.

Київ є спостерігачем в ЄврАзЕС, але можливість переходу до повноцінного членства в цій організації досі виключалася, оскільки це означало б крок назад у сфері європейської інтеграції. Участь в ЄврАзЕС – організації, яка формує загальні митні кордони, – несумісне із зоною вільної торгівлі між Україно та ЄС, переговори про яку недавно були завершені.

Секретаріат ЄврАзЕС поспішив відмежуватися від даної інформації, порадивши ЗМІ звертатися в президентські адміністрації. У прес-службі президента РФ офіційно заявили, що про подібні плани президента України не поінформовані. Здивувалися повідомленням ІФ і в російському МЗС – дипломати, до сфери відповідальності яких входять України і діяльність ЄврАзЕС, запевнили, що дізналися про нібито підготовлюваний візит зі ЗМІ.

У МЗС України відмовилися підтверджувати або спростовувати інформацію про візит, проте зазначили, що рішення про скасування київського саміту не приймалося. “Підготовка саміту України-ЄС відповідно до доручення президента йде своєю чергою”, – заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Співрозмовники в українському дипкорпусі зійшлися на думці, що інформація про візит до Москви є “спланованою провокацією”.

“Я не виключаю, що чисто технічно Янукович може вилетіти до Москви увечері 19 грудня, щоб заночувати там і 20 грудня взяти участь у саміті СНД, але не ЄврАзЕС. Нікому б і в голову не прийшло скасувати таким чином саміт з Євросоюзом“, – впевнений один з дипломатів.

Тим часом джерела в адміністрації президента стверджують, що інформаційна кампанія організована їх відомством. Мотиви цього з’ясувати не вдалося, але один зі співрозмовників в адміністрації президента зазначив, що Віктор Янукович має намір прокоментувати інформацію про своїх міжнародних контактах сьогодні, в ході робочої поїздки до Сум.

У ЄС також вважають, що даний інформаційний викид є частиною гри Києва, і не мають наміру на нього реагувати, поділився один з європейських дипломатів. З аналогічною позицією виступив вчора представництво ЄС в Україну.

“У нас немає інформації з Брюсселя про скасування саміту, тому для нас він залишається на порядку денному”, – заявив прес-секретар представництва Давид Стулік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.