Новини України. 14 листопада. За словами провідного спеціаліста Центру Разумкова Павла Розенка, на сьогодні зайнятість в Україні не рятує населення від бідності.

Зайнятість в Україні не виконує сьогодні свою головну соціальну функцію

“Зайнятість в Україні не виконує сьогодні свою головну соціальну функцію. Зайнятість населення, на жаль, в Україні не захищає людину від бідності”, – сказав Розенко.

За його словами, на сьогодні 23% сімей, де працюють всі члени родини, знаходяться за межею бідності. Крім того, якщо в родині працює одна людина, то кількість таких сімей збільшується до 35-37%.

Він також зазначив, що з народженням дитини ризик бідності ще більше посилюється. Так, серед сімей, де є одна дитина – 26% знаходяться за межею бідності, двоє дітей – 39% сімей, четверо та більше дітей – понад 70% сімей.

Крім того, за словами Розенка, існує величезне розшарування по бідності між населенням села та міста. Так, за межею бідності знаходяться 15% сімей, що проживають у місті, і 36% тих, хто проживає у селі.

На думку експерта, причинами такої ситуації є політика держави щодо дешевої робочої сили та тінізація економіки держави.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.