Новини України. 8 листопада. 9 листопада, в День української писемності та мови на Українському радіо відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності.

Радіодиктант розпочнеться о 13.30

Про це повідомляє прес-служба Національної радіокомпанії України (НРКУ), передає Цензор.НЕТ.

Це акція, яку НРКУ почала ще в 2000 році. З тих пір щороку 9 листопада українці можуть брати участь у написанні радіодиктанту і з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

Щороку Національна радіокомпанія отримує понад 10 тисяч листів з радіодиктантом. Кількість учасників диктанту національної єдності постійно зростає, а географія – поширюється.

«Листи направляють не лише слухачі з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії та інших країн. Це люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Традиційно до участі в написанні диктанту запрошуються відомі українці: політики, громадські діячі, митці», – повідомили в НРКУ.

Цього року на Українське радіо завітають, зокрема, народні депутати – Ірина Геращенко, Ольга Герасим’юк, Олександр Голуб; уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко, президент аналітичного центру «Академія» Олександра Кужель, а також зірки шоу-бізнесу.

Диктант розпочнеться о 13.30. Проведе його доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант буде складатися з 100-120 слів.

Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами. Це грошові премії, книги, компакт-диски із унікальними записами Українського радіо. Важлива умова – будуть перевірятися лише диктанти, відіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.