Новини України. 9 листопада. Міліція, вчителі та психологи б’ють на сполох: підлітки, надивившись судових процесів по ТБ, грають уже не в «дочки-матері» або «козаки-розбійники», а в суддю, прокурорів і підсудного.

Дорослі ігри в суди переносяться на дітей

Частенько ці ігри закінчуються жорстокою і кривавою розправою. Підтвердження тому – недавній жахливий випадок у місті Рубіжне Луганської області. Там 14-річні підлітки почали грати в хованки, а закінчили судилищем, повідомляє Сегодня.

Дівчина, що грала роль «прокурора», звинуватила свою тиху і скромну подругу в тому, що вона нібито поширювала про неї чутки серед однокласників. Її подруга – суддя – винесла вирок, а потім почалося покарання: обвинуваченій зв’язали руки, били ногами по обличчю, потім роздягли догола, вивели на балкон сьомого поверху недобудованого будинку й змусили кричати непристойності на свою адресу. Один з підлітків зняв все, що відбувається на мобільний телефон.

У столиці батьки розповідають, що їхні діти теж грають у суд. «Дочка розповідала, що вони у дворі вибрали прокурора, адвоката, суддю і обвинуваченого. Але його начебто виправдали», – говорить Олена Карпенко.

На думку психологів, причиною захоплення підлітків грою в суддів стало постійна присутність судової та кримінальної тематики в новинах, а останні гучні процеси над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком посилили це явище.

«Щодня ми бачимо по телевізору якісь суди, це активно обговорюється в ЗМІ, гумористи обіграють це в своїх шоу. Діти – наше відображення. І наші дорослі ігри в суди переносяться на дітей. Але у них же рамок немає, внутрішньої агресивності дуже багато, і за підсумком ми маємо те, що сталося в Луганській області», – пояснює дитячий психолог Олена Лук’яненко.

«Гра в суд створює відчуття ілюзорної справедливості, якої їм не вистачає в реальному житті. Більше агресію ніде скинути, а в цій ситуації вона ще й соціально дозволена, адже злочинця ж покарали», – додає практичний психолог Тетяна Міхеєнко.

Лук’яненко вважає: щоб діти були менш агресивними, батькам варто приділяти їм більше уваги, виявляти ласку. «Батькам слід відстежувати, що діти дивляться в інтернеті, по телевізору», – каже психолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.