Новини світу. 21 листопада. Залишки другого ступеня ракети-носія “Зеніт”, що виводила 9 листопада в космос автоматичну міжпланетну станцію “Фобос-Грунт”, можуть увійти в щільні шари атмосфери 22 листопада і впасти на Землю в Індійський океан в районі острова Ява приблизно о 21:15 за київським часом.

Запуск станції "Фобос-Грунт"

За уточненими даними підвідомчого Стратегічному командуванню США сайту, реальний час падіння може відрізнятися від прогнозу до 24 годин на ту чи іншу сторону. За даними сайту, які постійно уточнюються, прогнозоване місце падіння ступеня знаходиться в точці з координатами 11 град. пд.ш., 109 град. с.д.

Запуск станції “Фобос-Грунт” був виконаний 9 листопада з космодрому Байконур за допомогою ракети-носія “Зеніт-2SБ”. Станція успішно вийшла на низьку навколоземну орбіту, з якою за рахунок двох включень маршової рухової установки вона повинна була перейти на відлітну від Землі до Марса траєкторію.

З невідомих поки причин система управління не видала команду на перше включення установки. Спроби зв’язатися зі станцією поки ні до чого не привели.

Як зазначив раніше глава Федерального космічного агентства Володимир Поповкін, про “смерть” “Фобоса” “можна буде говорити в перших числах грудня, коли закриється вікно” (період часу, протягом якого можливе направлення експедиції на Марс). “Прогнозування завершення часу існування “Фобоса” можна буде розпочати, коли через деградацію орбіти її висота в перигеї стане менше 180 км”, – додав він.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.