Новини політики. 13 листопада. З призначенням нового посла Франції в Україні Алана Ремі змін в політиці офіційного Парижа стосовно нашої держави очікувати не варто.

Україна ніколи не була пріоритетом французької зовнішньої політики

Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив аналітик Інституту євро-атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

“Я думаю, він продовжить лінію свого попередника на цій посаді – Жака Фора, на кардинальні зміни очікувати не варто. Те, що він буде дивитися на Україну через призму його російського досвіду, то тут теж немає нічого дивного. Це достатньо поширений погляд у Франції взагалі та дипломатії зокрема”, – підкреслив Горбач.

За словами експерта, Україна ніколи не була пріоритетом французької зовнішньої політики. “І навряд чи найближчим часом ця ситуація зміниться. Однак у тому, що стосується нинішнього стану демократії, прав людини, позиція Міністерства закордонних справ вироблена, озвучена політиками, і посол буде дотримуватися цієї лінії (Франція висловлювала занепокоєння стосовно демократії в Україні – Ред.)”, – додав він.

На запитання, що має зробити Україна для зміни ставлення Франції, Горбач відповів так: “Я думаю, тут не так багато залежить від самої України. Справа в тому, що французька дипломатія дивиться на Україну, а бачить Росію. Вона буде діяти завжди з оглядкою на позицію Росії і з цим Україна нічого не може зробити”.

“Щоб зацікавити ж собою Францію, Україна має щось запропонувати французам як інвесторам. Якщо це буде цікаво і сюди масово прийдуть французькі компанії, тоді французька дипломатія буде більше цікавитися нашою державою, і вона набуде самостійного значення для офіційного Парижу, а не додатку до російського ринку”, – підкреслив Горбач, наголосивши, що цей процес може початися після укладання угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, що цього тижня приступив до виконання дипломатичної місії в Україні новий посол Франції Алан Ремі. На цій посаді він змінив Жака Фора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.