Новини України. 25 листопада. В цілому ж нинішня влада, за словами третього президента, ставиться до теми Голодомору досить байдуже.

Ющенко нагадує про важливість пам'яті Голодомору

Третій президент України Віктор Ющенко зауважив прогрес щодо свого наступника Віктора Януковича до Голодомору, але в цілому влада байдужа до цієї трагедії, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Ющенко уточнив, що особисто обговорював з Януковичем проблематику Голодомору.

“Можу сказати, що на Банковій є прогрес у розумінні важливості чутливих сторінок нашої пам’яті, шрамів на ній”, – констатував він.

При цьому Ющенко додав, що піднімав на зустрічі з Януковичем питання стану найбільшого масового поховання жертв більшовицьких розстрілів у Биківні.

“Там немає дороги, світла, – нічого, що відповідало б статусу національного заповідника. А там же – прах тисяч наших людей. Там понад 600 лише письменників розстріляних. Більше тисячі священиків. Українські офіцери, прокурори”, – нагадав він.

Екс-президент нагадав, що результатом зустрічі стало доручення президента щодо створення в Биківні музею, проведення дороги і електрики:

“Це дає привід говорити, що рано чи пізно тема спільної пам’яті буде задіяна владою. І мені хотілося б, щоб це сприймалося не в пасивній формі, мовляв, я змушений так робити”.

“До речі, після того, як Віктор Федорович заявив на Раді Європи, що Голодомор в Україні не був геноцидом, я зробив відповідну заяву. Думаю, це недолік належних знань”, – сказав колишній глава держави.

Разом з тим, відповідаючи на питання, як влада в цілому ставиться до пам’яті про Голодомор, Ющенко заявив:

“Думаю, що байдуже”.

“Але так, як мислить, скажімо, пан Табачник, мислять у нашій країні мільйони людей … Мільйони людей ще мають неповне уявлення про ті цінності, які роблять нас внутрішньо сильними”.

Нагадаємо, в листопаді 1998 року президент Леонід Кучма затвердити 26 листопада як День пам’яті жертв Голодомору. У 2000 році назва була змінена на День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. У 2007-му, відповідно до зміни, внесеного Віктором Ющенком, він став називатися Днем пам’яті жертв голодоморів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.