Новини України. 23 листопада. Колишній президент Віктор Ющенко вважає, що активізацію дій української влади у напрямку європейської інтеграції слід пояснити втратами, які Київ зазнав у відносинах із Росією.

Ющенко розуміє чому Янукович тепер хоче в ЄС

“Коли настав 2011 рік, коли Росія домоглася усього, що її цікавило у регіональній політиці стосовно України і не зробила жодних поступок Києву, чинна влада почала – можливо несвідомо – ревізію такої політики. Зрозуміло, що безвихідь спонукала владу апелювати до європейської політики”, – сказав Віктор Ющенко.

Екс-президент вважає, що у перший рік президентства у Віктора Януковича були інші пріоритети, бо йому була “більш зрозумілою промосковська політика”.

“Було зроблено ряд системних непродуманих кроків, починаючи із прийняття московської газової угоди 2009 року за фактом. Це була злочинна, політична угода. Чи та ж сама Харківська угода, яка розвернула Україну на 180 градусів і призвела до маніпуляцій по темі Криму, безпекової політики, недопущення України до європейської колективної безпеки. Це була радикально інша політика (від політики попередника), – вважає екс-президент.

Віктор Ющенко також сказав, що вважає судовий процес над Юлією Тимошенко політичним, бо так завжди сприйматимуться такі процеси, коли судитимуть політика. Він вважає, що і влада, і опозиція шукатимуть вигоди у таких процесах.

“Коли ми говоримо про той суд, то найвищим моїм бажанням було, якби він скасував злочинну московську угоду. Оце була б найвища місія цього суду. На жаль, суд пішов дорогою, коли персоніфікована відповідь для держави, для суду стала більш важливою, ніж відповідь за змістом”, – сказав екс-президент.

Віктор Ющенко також сказав, що “українська політика дуже криміналізована”, і “суспільству рано чи пізно доведеться прийти до оцінки того, чи всі рівні перед законом”.

“Інакше у нас будуть люди з імунітетом, недоступні для українського законодавства, які не можуть відповідати і не відповідатимуть перед законом, а використовуватимуть політику як ресурс наживи і управління ресурсами”. – заявив екс-президент.

Джерело ВВС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.