Новини політики. 19 листопада. У Європейському Союзі вітають той факт, що новий закон “Про вибори народних депутатів України” врахував деякі пропозиції Венеціанської комісії і жалкує, що інші – ні.

ЄС закликає українську владу продовжити тісну співпрацю з Венеціанською Комісією

ЄС закликає українську владу продовжити тісну співпрацю з Венеціанською Комісією (ВК), а також прийняти Виборчий кодекс, який можна застосовувати до всіх виборів.

Мова про це йде в коментарі Європейської комісії, текст якого переданий 18 листопада в Брюсселі.

“Ми відзначили прийняття українським парламентом Закону про вибори народних депутатів. Можна тільки привітати, що закон був прийнятий більше ніж 80% голосів за підтримки всіх партій, представлених у парламенті. Це – позитивний сигнал для демократії в Україні“, – йдеться в коментарі.

У зв’язку з цим ЄС “вітає те, що деякі пропозиції Венеціанської комісії були враховані в законі, але шкодує, що інші враховані не були”.

“Ми закликаємо владу продовжити тісну співпрацю з Венеціанською комісією“, – відзначає Брюссель.

Крім того, ЄС закликає прийняти Виборчий кодекс, який “можна було б застосовувати до всіх виборів”. “Проект такого кодексу вже був в українському парламенті і отримав, в основному, позитивну оцінку Венеціанської комісії в грудні 2010 року. ЄС сподівається, що такий кодекс буде прийнятий”, – підкреслюється в коментарі Єврокомісії.

За матеріалами kyivpost

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.