Новини України. 30 листопада. Юлію Тимошенко у Лук’янівському СІЗО відвідали представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням.

Європейська комісія шокована утриманням Тимошенко - Власенко

Про це повідомив захисник екс-прем’єра Сергій Власенко.

За його словами, зустріч тривала понад дві години.

“Делегацію очолив голова Комітету Летіф Гусейнов, разом з ним був ще один представник Комітету та медичний експерт, який має зробити свої висновки щодо стану здоров’я Юлії Тимошенко“, – розповів Власенко.

Захисник підкреслив, що цей візит Європейського комітету був позачерговим. При цьому представники Комітету стали першими європейцями, допущеними у СІЗО до Юлії Тимошенко.

“Делегація змогла зустрітися з екс-прем’єром завдяки тому, що за європейською конвенцією має мандат на вільне відвідування затриманих. Разом з тим, представники Комітету були шоковані тим, що до сьогодні суд жодного разу не дав дозволу на зустріч з Юлією Володимирівною ані українським, ані європейським політикам, ані навіть тим членам родини Тимошенко, які не є її захисниками”, – повідомив Сергій Власенко.

“Крім того, європейці були неприємно вражені тією “показухою”, яку влаштувала пенітенціарна служба. Саме напередодні цього візиту Юлію Тимошенко вночі терміново перевели у медсанчастину, а власне зустріч відбувалася у приміщенні, в якому навіть не вивітрився запах свіжої фарби”, – цитує Власенка прес-служба “Батьківщини”.

За його словами, делегація отримала повне уявлення про умови утримання та стан здоров’я Юлії Тимошенко та невдовзі має оприлюднити свій офіційний висновок.

Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню – це спеціальний орган Ради Європи, який шляхом здійснення інспекцій перевіряє поводження з позбавленими волі особами з метою посилення, у разі необхідності, захисту таких осіб від катувань чи нелюдського або такого, що принижує їхню гідність, поводження чи покарання.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.