Новини політики. 11 листопада. Європейський парламент (ЄП) готується прийняти нову критичну резолюцію по Україні.

європарламент
Європарламент готує жорстку резолюцію по Україні

Цього разу ЄП може зажадати від органів влади Євросоюзу призупинити переговори щодо Угоди про асоціацію (УА) до вирішення накопичених проблем.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, зараз в Брюсселі проходять переговори про пом’якшення цього формулювання, проте відмова Києва піти назустріч ЄС у питанні гуманізації законодавства може зіграти не на користь Україні. У ЄП стверджують, що вже отримали від Києва сигнали про те, що стаття 365 Кримінального кодексу не буде декриміналізувати, і лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко не вийде на свободу.

Чергова резолюція ЄП є плановою, присвяченою переговорам України та ЄС щодо угоди про асоціацію. Частина країн-членів ЄС, насамперед Німеччина, виступають за відмову від парафування угоди через погіршення ситуації з демократією в Києві. Але оскільки остаточна позиція Євросоюзу поки не визначена, думка Європарламенту може виявитися вирішальною. У наступний четвер на засіданні комітету ЄП з питань зовнішньої політики буде затверджено текст резолюції, який швидше за все залишиться незмінним до голосування на пленарному засіданні ЄП 1 грудня.

До рук ЗМІ потрапив обговорюваний Європарламентом проект резолюції з поправками до нього. Раніше передбачалося, що цей документ, адресований не Україні, а інститутам ЄС, буде відносно нейтральним, до того ж 27 жовтня на хвилі обурення вироком Юлії Тимошенко ЄП вже брав критичну резолюцію. Однак документи свідчать, що нова резолюція також може виявитися досить жорсткою.

У тексті буде згадано про судове рішення у справі екс-прем’єра, хоча формулювання цього пункту поки не узгоджене. Європейська народна партія (ЄНП; партнер “Батьківщини” в Європарламенті) пропонує констатувати “акт помсти” нинішньої української влади щодо Тимошенко. Але найбільшу важливість мають поправки про терміни парафування, підписання і набуття чинності Угоди про асоціацію.

У вихідній редакції резолюції, підготовленійполяком, членом групи Європейських консерваторів і реформаторів (ЄКР) Річардом Легутко, передбачається, що Європарламент рекомендує Єврокомісії, зовнішньополітичній служби й раді ЄС “досягти якнайшвидшого укладення угоди про асоціацію – не пізніше кінця 2011 року”. Однак на сьогоднішній день у ряді політичних груп не згодні з даним формулюванням. У ЄП зареєстровано кілька пропозицій: видалити даний пункт або доповнити його жорсткими умовами.

Ініціативу ЄНП підтримують представники інших політичних груп. Втім, в ЄП немає гарантованого більшості, що підтримує призупинення переговорів з Україною. Поляки, що входять до складу ЄНП, група ЄКР і співпрацюють з Партією регіонів соціал-демократи (СД) відстоюють продовження інтеграції Києва в ЄС, хоча і визнають наявність проблем з демократією в Україні.

Втім, будь-яке формулювання, в якому залишиться вимога звільнити Юлію Тимошенко, схоже, призведе до провалу парафування договору – навіть партнери Партії регіонів у Брюсселі не вірять у можливість швидкого звільнення колишнього прем’єра. “Ми отримали досить чіткі сигнали про те, що стаття 365 не буде декриміналізуватися, в усякому разі поки що. До того ж є й інші кримінальні справи стосовно Тимошенко“, – пояснив представник ЄП, що безпосередньо спілкується з українським керівництвом.

Поки неясно, якими будуть подальші дії ЄС. У Брюсселі все ще сподіваються на звільнення лідера “Батьківщини” та її допуск до участі у виборчій кампанії, як пояснив високопоставлений співробітник зовнішньополітичної служби ЄС. Європейські дипломати припустили, що рішення про це буде прийнято українською владою вже в 2012 році, ближче до старту виборчої кампанії. Невідомо також, чи відбудеться в нинішньому році відкладений візит Віктора Януковича до Брюсселя. Саміт Україна-ЄС, призначений на 19 грудня, швидше за все не буде відмінений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.