Новини світу. 29 листопада. Євросоюз так і не виділив гроші на реконструкцію української газотранспортної системи, а підтримавши будівництво Південного потоку, який несе пряму загрозу національним інтересам України, порушив законодавство ЄС в галузі енергетики.

Кожен обирає для себе де краще

Підтримуючи Південний потік, ряд країн ЄС нехтують законодавством Євросоюзу, зокрема – нормами Третього енергетичного пакета. Таку думку в коментарі телепрограмі «Енергонагляд» на 5-му каналі висловив незалежний експерт (екс-керівник енергетичних програм центру Разумкова) Володимир Саприкін.

«Дійсно, сьогодні (проводиться) така мовчазна політика Європейської комісії щодо намірів Росії реалізувати Південний потік, який фактично суперечить власній енергетичній політиці ЄС… Питання в тому, що керівництво ЄС дуже часто йде на поступки власним енергетичним концернам. По-друге, сьогодні існує диктат компанії добуваючої або поставляючої газ, в даному випадку – «Газпрому», – підкреслив експерт.

Третій енергопакет – це ряд законодавчих актів Євросоюзу, які забороняють енергкомпаніям одночасно бути продавцями і транспортерами газу. Таким чином, Південний потік, який хочуть збудувати «Газпром» і ряд європейських компаній, порушує положення Третього енергопакету.

Порушуючи власне законодавство і погоджуючись на будівництво «Південного потоку», країни Євросоюзу по суті ведуть щодо України політику подвійних стандартів. Таким чином, Київ може зняти з себе зобов’язання по виконанню норм енергопакетів ЄС.

«На сьогодні третій енергопакет не є обов’язковим для України, хоча в перспективі може стати, оскільки Україна є членом Європейської енергоспільноти. Сьогодні, якщо буде розвиватися Південний потік, Україна теж може вирішити вибірково підходити до деяких питань щодо впровадження деяких елементів енергопакетів», – сказав він.

У свою чергу експерт з енергетичних питань Александ Рар також підтвердив вибірковість країн – членів ЄС при розгляді енергетичних питань.

«Подвійні стандарти – в них можна звинуватити всіх. І десь, до речі, сказати, і Європейський союз. Тому що десь комусь вони роблять поблажки, а комусь ні», – зазначив експерт.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.