Новини політики. 1 листопада. З наступного року ЄС фінансуватиме в Україну не окремі проекти, а перераховуватиме гроші безпосередньо до українського бюджету для проведення конкретних реформ.

Євросоюз тепер працюватиме за схемою: "Більше за більше, менше за менше!"

Про це повідомив прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік.
Надавати гроші Україні на втілення в життя тих самих демократичних цінностей ЄС почав ще в дев’яності роки минулого століття. За цей час європейці профінансували в Україні різних проектів більше, ніж 3 мільярди євро, однак, результативність та ефективність цих фінансових вливань викликає сумнів.

«З наступного року форма допомоги зміниться. Тепер ми будемо працювати за принципом “Більше за більше, менше за менше!”, – сказав Стулік.

За його словами, ЄС хоче, щоб тепер країна сама була більш зацікавлена у реформах.

Щорічно Євросоюз виділятиме Україні 180 мільйонів євро. Гроші надходитимуть безпосередньо до бюджету на реформування конкретних галузей. Втім, отримати їх Україна зможе тільки після того, як доведе серйозність своїх намірів у втіленні цих реформ.

“У нас є проекти, які були реалізовані: експерти розробили певні рекомендації, допомогли написати відповідні законопроекти, але нічого так і не втілено в життя”, – зазначає прес-аташе.

Серед низки так і невтілених проектів представник Євросоюзу називає виборчий кодекс України, антикорупційне законодавство, закон про державні закупівлі.

“До висновків нашим експертам нибіто Україна і прислухається, нібито вносяться зміни в закони, але вони ж не виконуються”, – констатує Стулік.

Джерело Зеркало недели  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.