Новини політики. 28 листопада.Через рік втрати Україною від нового трубопроводу «Північний потік» можуть перевищити мільярд доларів.

Януковичїде стане цяцькою для Росії

Вже в 2012 році Росія переорієнтує частину транзиту газу, який раніше йшов через Україну, на «Північний потік». Це призведе до втрат Києвом в 150-160 млн доларів, повідомляє Цензор.НЕТ.

Однак через рік ця цифра може виявитися значно більшою. Це відбудеться в тому випадку, якщо, наприклад, Європа не підпише контракти на поставки значних обсягів російського газу. Тоді РФ зможе ще більше переорієнтувати транзит на «Північний потік», відмовившись від послуг української ГТС.

«Транзитний газ буде відібраний з української труби, і «Нафтогаз» втратить $ 1-1,1 млрд» – третину від усієї валютної виручки, яку отримує Україна за транзит.

«Втрата третини плати за транзит буде критичною для «Нафтогазу Україна», котрий без того знаходиться на межі дефолту», – попереджає джерело.

У цих умовах, Росія займає жорстку позицію в переговорах з Віктором Януковичем щодо газової угоди.

«Він має здатися на милість переможців енергетичних, з лояльного партнера стати слухняним намісником, віддати все, що нього вимагають. Не вести переговори, а записувати вказівки», – стверджує джерело.

«Після остаточного перетворення України на придаток «Газпрому» в Москві можуть вирішити, що цим придатком може керувати хтось менш одіозний і приємніший в переговорному процесі. І для цього навіть не потрібна революція або державний переворот: як відомо, газові переговори Росії і Туркменії теж супроводжувалися державним переворотом, щоправда, невдалим, а завершилися урочистими похоронами передчасно померлого Сапармурата Ніязова», – резюмує джерело.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.