Новини політики. 23 листопада. Поки прихильники Тимошенко на Майдані і під СІЗО кричали «Юлі – волю!», аналогічний меседж намагалася донести до президента Віктора Януковича і президент Литви Даля Грібаускайте, яка вчора прибула з візитом до України.

Віктор Янукович і президент Литви Даля Грібаускайте

За її словами, проведення і успіх саміту «Україна – ЄС» у грудні залежать від ходу процесу над українським екс-прем’єром, повідомляє Сегодня.

Каже, сказати про це її попросили в ЄС: «Європа була шокована тими рішеннями, які були прийняті під час судового процесу над лідером опозиції Юлією Тимошенко. У Європі превалює думка, що пані Тимошенко і її колеги стали жертвами процесу політичної нейтралізації. Це і є тією новиною, яку мене просили і уповноважили донести до вас від імені Європейського союзу».

За її словами, Європа просить Україну забезпечити справедливий розгляд апеляційних позовів Тимошенко: «Успіх і проведення саміту, запланованого на грудень, будуть залежати від того, як Україна зможе показати свою здатність надалі жити в самому дусі асоціації з ЄС».

У відповідь президент Віктор Янукович зазначив, що, можливо, доведеться зробити паузу в питанні євроінтеграції України. «Ми бачимо, що є політики і є країни, які вважають, що Україна ще не досягла тих критеріїв, які висуваються нашій країні. І якщо в цьому питанні потрібно буде зробити якусь паузу – це не раз було в наших відносинах з Європейським союзом, – можливо, це буде і зараз», – зазначив він.

Він також сказав, що процес євроінтеграції в цілому для України не буде припинений, оскільки в країні продовжуються реформи. При цьому Янукович запевнив, що Юлії Тимошенко, яка через хвору спину не встає з ліжка, в найближчі дні буде надана медична допомога в київських лікарнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.