Новини України. 10 листопада. Сам Мельниченко, незважаючи ні на що, заявляє про намір повернутися в Україну і дати свідчення в суді у справі Леоніда Кучми.

Мельниченко, незважаючи ні на що, заявляє про намір повернутися в Україну

Шевченківський районний суд Києва на вимогу слідства видав дозвіл на арешт екс-майора Миколи Мельниченка, який з побоювань за своє життя виїхав з України і ховається в Сполучених Штатах Америки.

Суддя Шевченківського райсуду Києва Андрій Трубніков задовольнив подання старшого слідчого СБУ Сергія Сізікова про обрання екс-майору запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Це означає, що, зловивши Мельниченка, його протягом 48 годин заарештують і закриють в слідчому ізоляторі.

Заступник начальника головного управління нагляду за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства ГПУ Володимир Паровий заявив, що колишній охоронець Кучми перебуває в міжнародному розшуку, ухиляється від слідства, перешкоджає встановленню істини по справі.

“Місцезнаходження Миколи залишалося невстановленим, і 23 вересня його оголосили в розшук. 14 жовтня – в міжнародний розшук. 20 жовтня він оголошений обвинуваченим за статтями 358-1 (підробка документів), 328-2 (розголошування держтаємниці) і 365-3 (перевищення влади або службових повноважень) КК України “, – зазначив Паровий.

У свою чергу, адвокат екс-майора Микола Неділько заявив, що Мельниченко готовий зустрітися зі слідчим у будь-якій країні за умови скасування судового рішення про взяття його під варту і допуску до справи двох захисників. Адвокат пояснив, що ці умови є гарантією безпеки Мельниченко.

Відповідаючи на питання про те, наскільки ймовірний приїзд Мельниченка в Україну для надання свідчень, адвокат сказав: “Посадити Мельниченка у СІЗО – це один з етапів плану влади та фігурантів справи Гонгадзе. На мою думку, СБУ, Генпрокуратура робить все, щоб він не повернувся в Україну“.

Таким чином, адвокат дав зрозуміти, що Мельниченко навряд чи повернеться в Україну для участі в процесуальних діях найближчим часом, оскільки це спричинить за собою його арешт.

Неділько також повідомив, що загроза життю Мельниченка досі не усунена: “Умови, які змусили його залишити країну, не усунені”.

Нагадаємо, проти Мельниченка порушено справу за розголошення держтаємниці, перевищення службових повноважень та використання підроблених документів. Після цього екс-майор залишив Україну. 23 вересня 2011 слідчий СБУ виніс постанову про оголошення Мельниченка в розшук, з 14 жовтня він числиться міжнародному розшуку.

Сам Мельниченко заявив, що все одно має намір повернутися до України: “Я обов’язково повернуся для того, щоб дати свідчення у справі Леоніда Кучми. Найбільш вірогідний варіант – я прилітаю в перший день судового засідання і з аеропорту відразу їду до суду і розповідаю там все, що знаю. Так, мене можуть після цього заарештувати, я усвідомлюю це, але я цього не боюся, такий мій хрест, який я взяв на себе”.

За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.