Новини здоров’я. 27 листопада. Щоб насолоджуватися улюбленими стравами, але не поправлятися – їжте повільно!

Якщо їсти повільніше, то швидше відчувається насичення

Ретельно пережовуючи їжу, ви допомагаєте своїй фігурі, впевнені фахівці із США. Вони виявили: повні люди їдять швидше за худих, а чоловіки – швидше за жінок.

Експерти з університету Род Айленда, США, що спостерігали за харчуванням чоловіків і жінок, були здивовані побачивши, як швидко їдять чоловіки. Можливо, їх звичка швидко їсти пов’язана з розмірами їх ротової порожнини, що перевищують розміри рота більшості жінок.

Також, чоловікам потрібно більше енергії, у зв’язку з чим вони інстинктивно намагаються з’їсти якомога більше в найменш короткий проміжок часу. Крім цього, соціальні норми наказують жінкам вести себе скромно і їсти повільно.

Любителі їсти швидко поглинають близько 87 грамів їжі в хвилину. Ті, хто жує з помірною швидкістю, з’їдають 70 грамів на хвилину. Найповільніші їдці поглинають їжу зі швидкість 25 грамів на хвилину. Цікаво, що чоловіки, які вважають, що їдять повільно, поглинають їжу з тією ж швидкістю, що і жінки, які вважають, що їдять швидко.

Експерименти підтверджують зв’язок між швидкістю, з якою людина їсть, і індексом маси тіла. Вчені помітили, що повні люди їдять швидше за худих. Вони вважають, що звичка їсти повільно допомагає точніше визначити ступінь насичення, і людина менше переїдає. Крім того, швидке поглинання їжі не дозволяє насолодитися улюбленими стравами, не даючи відчути смак їжі.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.