Новини здоров’я. 1 листопада. Люди позбавлені сонячного світла в осінньо-зимовий період, через що відчувають симптоми депресії. В Європі знайшли порятунок від сезонного смутку!

У Стокгольмі світловий день взимку триває лише п'ять годин, що викликає у людей депресію

Дні стають коротшими, а ночі – довшими, і тому кожен п’ятий житель півночі Європи потерпає від сезонного афективного розладу – депресії, викликаної нестачею сонячних променів.

Для того щоб допомогти своїм співгромадянам впоратися з необгрунтованим сумом, власники шведських кафе влаштовують у своїх закладах куточки інтенсивного освітлення. У Швеції ця проблема особливо актуальна. У Стокгольмі, наприклад, світловий день взимку триває лише п’ять годин.

У кафе встановлюють лампи потужністю в 3000 люкс, в той час як звичайні домашні або офісні лампи мають потужність 2500 люкс. На думку експертів, посилене освітлення допоможе скорегувати гормональний дисбаланс, викликаний сезонним розладом, хоча наукових даних, що підтверджують це припущення, на даний момент ще немає.

Світлові кафе стають все більш популярними в європейських країнах. «Такі кафе дають як соціальну, так і психологічну підтримку. Подібна світлотерапія може підвищити рівень енергії, працездатність, а також налагодити здоровий сон», – вважають колеги шведських фахівців, британські хронобіологи.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.