Новини України. 15 листопада. Сьогодні склалися несприятливі погодні умови для озимих культур.

Врожай озимих не буде рекордним

Про це під час брифінгу заявив Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

“Ситуація може покращитись дещо весною, але на рекордні врожаї точно сподівань немає. Все буде залежати від умов зимівлі рослин”, – сказав він.

За словами начальника відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяни Адаменко, ситуація наразі тривожна, оскільки через посушливі умови більша частина посівів перед входом в зиму не досягла нормальних фаз розвитку. Ситуація залежить від погодних умов у зимовий період, снігового покриву, температурного режим.

Для нормального урожаю озимі культури необхідно сіяти 5-25 вересня. Але через низькі запаси вологи у ґрунті біля 50% озимих були засіяні із запізненням. У середині жовтня засуха припинилася, але в цей час суттєво знизився температурний фон, передає прес-служба МНС України.

“Таким чином близько третини посівів знаходяться у слабкому стані. Крім того, засуха припинилася не скрізь. Навіть, якщо грудень буде теплим, цього буде замало аби покращити ситуацію. У будь-якому випадку очікувати дуже гарного вражаю не варто”, – повідомила Тетяна Адаменко.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.