Новини України. 28 листопада. У кількох військових частинах України командування здавало солдатів в оренду бізнесменам, заради того щоб оплатити покупку продовольства.

Солдат використовують у власних цілях

“Наскільки зараз відомо, командир однієї з чернігівських військових частин уклав з підприємцями договір на поставку продуктів харчування в частину. Але вільних грошей у командира не було і він домовився з бізнесменами про бартер, тобто солдати-контрактники повинні були попрацювати вантажниками з травня по жовтень, після чого підприємці повинні були здійснити поставку, – повідомили в прес-службі військової прокуратури, – Працювали двома бригадами по 6 чоловік. Працювали ночами, але звільнялися від нарядів на службі. Порушено кримінальну справу”.

Винним загрожує штраф від 850 грн або до 3 років в’язниці.

За даними військової прокуратури, факти використання військовослужбовців “не за призначенням” були встановлені і в Київській області. Як роз’яснили джерела в прокуратурі, йдеться про те, що командири здавали в оренду солдатів вантажниками, будівельниками, але у вигляді разових акцій:

“Один з командирів виділив бізнесменові солдатів на один день попрацювати вантажниками за пляшку горілки і продукти”.

У прокуратурі кажуть, що порівняно з минулими роками стали більше виявляти випадків, коли командири намагаються заробити на солдатах. Самі ж військові стверджують, що такі випадки завжди були частим явищем в армії.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.