Новини світу. 13 листопада. Сформована у світі економічна ситуація поставила керівників ЄС перед вкрай складним вибором, тому що рішення, необхідні для того, щоб стабілізувати євро, будуть непростими і вкрай непопулярними, заявив в неділю в телеінтерв’ю колишній глава уряду Великобританії Тоні Блер.

Відмова від євро мала би для багатьох країн воістину катастрофічні наслідки - Блер

У той же час, за його словами, відмова від єдиної валюти малав би для багатьох країн воістину катастрофічні наслідки. “Нарешті виявився розвінчаним міф останніх десяти років про те, що економіка, наприклад, Німеччини і економіка Італії рівнозначні”, – зазначив Блер, підкресливши, що базові принципи організації Євросоюзу потребують перегляду, оскільки цій структурі необхідні нові регулятори, покликані забезпечити дотримання певного балансу при взаємодії економік країн-членів ЄС.

ЄС потребує кардинального реформування. На рівні окремих держав також необхідно зробити дуже багато. Відставка глав урядів Італії та Греції показала, що людям більше не важливо, “праві” знаходяться при владі чи “ліві”, праві або винуваті, їм важливо лише те, щоб нове керівництво знайшло відповідь на питання, як вийти із ситуації.

Будь-які рішення будуть вкрай складними і дуже болючими. Заходи, необхідні для того, щоб стабілізувати євро, будуть мати тяжкі соціальні наслідки, проте в тому, випадку, якщо зона євро розпадеться, наслідки будуть просто катастрофічними”, – підкреслив Блер.

При цьому, на його думку, лідерам країн Європи не можна зволікати, і необхідно терміново вживати дії, спрямовані на стабілізацію економічної ситуації в єврозоні. Перш за все, слід збільшити взаємодію між країнами ЄС у сфері прийняття фінансових рішень та здійснення фіскальної політики.

Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн, відповідаючи на питання журналістів, висловив схожу думку, заявивши, що країнам єврозони доведеться в найближчому майбутньому набагато тісніше координувати свою податкову політику і погоджувати рішення про значних бюджетних витратах.

“Значно сильніша інтеграція – довгострокова відповідь на питання, що стоять зараз перед єврозоною, – заявив Осборн. – Це саме те, чому завжди опиралася Великобританія, і одна з причин того, чому ми свого часу відмовилися від введення в країні єдиної валюти”.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.