Новини здоров’я. 2 листопада. Кількість смертей в результаті передозування ліками зросла втричі лише за останні 10 років, повідомляють американські експерти.

В США продається і використовується величезна кількість ліків

Майже за дві третини смертей несуть відповідальність опіоїдні знеболюючі препарати. Ця тенденція не дивна, враховуючи, що в США продається і використовується величезна кількість ліків.

«Ми перебуваємо в епіцентрі епідемії передозувань рецептурними препаратами», – повідомив глава Центру запобігання і профілактики захворювань США. З 1999 року кількість смертей від передозувань збільшилася, так само як і обсяг продажів таких знеболюючих засобів, як Вікодин, Оксиконтин і Метадон. В результаті в країні від легальних ліків гине більше людей, ніж від героїну і кокаїну разом узятих.

У 2010 році 12 мільйонів громадян брали опіоїди без рецепта. У 2009 році у відділення швидкої допомоги потрапило 500 000 пацієнтів з передозуванням болезаспокійливими ліками. Найчастіше препаратами зловживають чоловіки і люди середнього віку, а також корінні жителі Америки та Аляски. Крім цього, смерть в результаті передозування болезаспокійливими ліками більш характерна для сільської місцевості.

Однією з причин епідемії можна вважати величезну кількість виписаних препаратів. Лікарі виписують досить рецептів, щоб забезпечити кожного американця ліками на місяць. Кількість опіоїдних препаратів, проданих в аптеках, збільшилася в чотири рази з 1999 по 2010 рік.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.