Новини України. 22 листопада. 90 мешканців дніпропетровських новобудов, що на вул. Братів Трофімових, 24-а і 24-б, в рядах яких опинилися сім сімей, які вижили після вибуху газу на Мандриківській, 127, збираються вийти на мітинг під стіни міськради.

Мешканців «неіснуючих» будинків не обслуговують в лікарні і не беруть на роботу

Справа в тому, що вже три роки вони проживають у нових квартирах на пташиних правах – їхні будинки побудовані і навіть введені в експлуатацію, але на карті міста їх немає. Відсутні і штампи про прописку в паспортах господарів квартир. За словами жителів «неіснуючих» будинків, забудовник «Містобудівник» ніяк не може оформити їм право власності на житло в міськраді.

«Я в цьому будинку проживаю без документів на квартиру. Моя сім’я досі прописана на вул. Мандриківській, 127», – говорить Світлана Боблікова, сім’ї якої після нещасливого вибуху в якості компенсації влада вручила ключі від квартири ще влітку 2008 року.

«А ще тиждень тому ми жили без тепла, оскільки через те, що наші будинки ніде не значаться, нас не хотіла опалювати жодна котельня. І це незважаючи на те, що опалювальний сезон у місті розпочався ще 15 жовтня», – додає Світлана Боблікова.

Мешканці новобудов на вул. Братів Трофімових побоюються, що, проживаючи без прописки, вони ризикують залишитися без житла, адже без документів у них немає права власності на квартири. До того ж не прописані мешканці не можуть стати на облік в лікарні за місцем проживання.

У той же час у Ленінському райвиконкомі, на території якого зведені неіснуючі на карті міста будинки, стверджують, що процес видачі документів гальмує саме підприємство-забудовник.

«Це питання до забудовника. За законодавством, він зобов’язаний ввести будинку через міськвиконком, перерахувавши їм часткові кошти за житло. Тоді міськвиконком видає рішення на право власності», – повідомили в райвиконкомі.

«Ми виявилися заручниками розборок між забудовником і владою. Відповідно до статті 3 пункту 5 Закону України про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва, наявність заборгованості за внесками і платежами не може бути підставою для скасування або відмови в оформленні документів щодо об’єктів будівництва житла. Ми неодноразово зверталися з листами і колективними скаргами до мера Івана Куліченка та його заступникам, написали заяву в прокуратуру міста, проте наше питання досі не вирішене. Нам набридло за три роки жити в невідомості», – говорить юрист Ольга Погрібна.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.