Новини здоров’я. 10 листопада. Відео. Медикаменти надходять в око необхідними дозами протягом усього часу носіння лінз.

Марк Бірн і лікувальна лінза

Команда хіміків і біоінженерів з Обернского університету (США) під керівництвом Марка Бірна створила два варіанти контактних лінз. Один з них призначений виключно для доставки протизапальних і протиалергічних препаратів, а також антибіотиків безпосередньо до органу зору. Другий же виконує ще і свою основну функцію – корекцію зору.

За часом носіння лінзи діляться на одноразові (які можна не знімати протягом доби) і тривалого користування (їх вистачає на місяць, але знімати і одягати їх необхідно щодня).

На відміну від контактних лінз з лікувальним просоченням, розробка пана Бірна і його колег доставляє медикаменти завдяки особливостям своєї мікроструктури. Тому вони надходять рівномірно і регулярно. У носія таких терапевтичних пристосувань відпадає необхідність у постійному використанні очних крапель і мазей, які вивітрюються вже через півгодини, говорить пан Бірн.

Винахід, випробуваний на кроликах, було представлено на щорічній конференції Американського інституту інженерів-хіміків, яка проходила з 16 по 21 жовтня в Міннеаполісі. Результати дослідження опубліковані у виданні Journal of Controlled Release.

ВІДЕО

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.