Новини технологій. 29 листопада. Американські вчені створили м’якого рухомого робота.

Вчені створили м'якого рухомого робота

Стаття дослідників з’явилася в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. За словами вчених, це перший випадок, коли м’який робот здійснює саме поступальні рухи.

У рамках дослідження вчені використовували відносно дешевий еластомер – полімер, що володіє хорошими еластичними властивостями – і набагато менш еластичний скелет. З нього на 3D-принтері був виготовлений робот з чотирма кінцівками, усередині якого було безліч сполучених порожнин. Лінійні розміри робота становили 135,7 міліметра на 58,5 міліметра.

До тіла робота була підведена система з п’яти трубок, яка дозволяла певним чином змінювати тиск усередині різних частин “пристрою”. З різних еластичних властивостей різних регіонів робота вчені домоглися того, що створена ними система здійснювала поступальний рух. Вони також змогли змусити робота проповзати під дуже невисокою (усього кілька сантиметрів) перешкодою.

За твердженням творців, під час роботи вони надихалися пристроєм морських зірок, різного роду хробаків і кальмарів. За словами одного з керівників дослідження Джорджа Уайтсайдса, збільшена версія робота цілком може бути мобільною – ємності з газом можуть розташовуватися прямо на механізмі.

Примітно, що Уайтсайдс вже будував еластичні механічні системи. Так, раніше йому разом з колегами, використовуючи аналогічний дизайн і матеріали, вдалося створити пневматичний маніпулятор.

ВІДЕО

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.