Новини науки. 13 листопада. Побоювання щодо того, що вбивчий спалах на Сонці вдарить по Землі в 2012 році, необгрунтовані, особливо в світлі того, що сонячна активність зараз знижується в рамках звичайного 11-річного циклу, кажуть вчені НАСА.

Попередня інформація про спалах може дозволити прийняти належні заходи безпеки

Незважаючи на те, що величезні сплески електромагнітної енергії і потік частинок, що летить від Сонця, викликають збої при передачі сигналу від супутників GPS, і навіть потенційно можуть викликати електричні коливання на поверхні Землі, які можуть порушити роботу трансформаторів електричних мереж, сонячні спалахи фізично нездатні знищити Землю, говориться в заяві НАСА, опублікованій в четвер.

«Сонцю просто не вистачить енергії, щоб відправити вбивчу вогненну кулю на відстань 93 мільйонів миль (150 мільйонів кілометрів), щоб знищити Землю», – сказав геліофізик НАСА Алекс Янг. Проблема спалахів на Сонці є такою ж проблемою за значимістю, як урагани.

За його словами, попередня інформація про спалах може дозволити прийняти належні заходи безпеки.

«При найбільш інтенсивних сонячних штормах, особливо коли потік вже знаходиться в дорозі у напрямку до Землі, вчені з НАСА та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень можуть дати попередження електроенергетичним компаніям, операторам космічних апаратів та іншим зацікавленим особам», – сказав Янг.

«Покращення цих прогностичних можливостей є однією з причин, чому НАСА займається дослідженнями Сонця і космічної погоди», – сказав він.

За матеріалами facenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.