Новини здоров’я. 7 листопада. Відчуття і бачення, які відвідують людину перед смертю – зовсім не є ознаками існування потойбічного світу, а наслідком змін у роботі головного мозку.

Світло в кінці тунелю - звичайна реакція мозку

Психологи з університетів Единбурга і Кембриджа, вивчили досвід вмираючих людей (тунель зі світлом попереду, спілкування з померлими родичами, відділення душі від тіла і т.д.), вважають, що всі ці явища є не що інше, як «витівки» головного мозку . Можливо, ці бачення можна пояснити реакцією мозку на травматичну подію. Дослідники говорять про те, що в багатьох випадках відчуття в близькому до смерті стані є спробою головного мозку впоратися з нестандартною ситуацією.

Приміром, померлі родичі можуть привидітися, коли в мозку серйозно порушуються мульти-сенсорні процеси, а поява темного тунелю або яскраве світло можуть бути наслідком порушення роботи відділів мозку, що відповідають за обробку візуальної інформації, у зв’язку із браком кисню.

Вчені також вказують на ефект гормону норадреналіну, який виробляється у головному мозку і викликає прилив позитивних емоцій, галюцинації та інші явища, що описуються людьми, які були на порозі смерті.

Передсмертні бачення – явище, поширене в усьому світі, і перші відомості про нього були виявлені в античній літературі.

Джерело ЗдравоЕ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.