Новини науки. 21 листопада. Ізраїльські вчені здійснили прорив у лікуванні чоловічої безплідності.

Такі сперматозоїди дають надію безплідним чоловікам

Їм вдалося виростити здорові, функціонуючі сперматозоїди з зародкових клітин.

«Наша робота відкриває широкі терапевтичні перспективи для лікування безплідних чоловіків, у яких з якихось причин порушено виробництво сперми, а також пацієнтів, які пройшли лікування від раку до статевого дозрівання, нездатних мати дітей через агресивну хіміо і радіотерапії”, – розповіли науковці з відділення мікробіології та імунології університету Бен-Гуріона, Ізраїль.

Звіт про виконану роботу був опублікований в журналі Nature’s Asian Journal of Andrology, і є «першою оригінальною доповіддю, що описує отримання морфологічно нормальних сперматозоїдів із зародкових клітин з яєчок лабораторних мишей».

«Наші результати показують, що існує можливість стимулювання зростання і ділення перед-мейотичних зародкових клітин для отримання сперматозоїдів. У отриманих сперматозоїдів була відзначена нормальна морфологія, а також наявність акросоми. Таким чином, наші результати демонструють, що в штучних умовах можливо дозрівання перед-мейотичних зародкових клітин до більш пізніх стадій і морфологічно-нормальних сперматозоїдів», – наголошується в доповіді.

Джерело ЗдравоЕ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.