Новини здоров’я. 7 листопада. Американські лікарі намагаються запатентувати лазер, який здатен змінити пігмент райдужної оболонки ока.

Лазер змінює колір очей

20 секунд опромінення лазерним променем здатні видалити пігмент (меланін) з райдужної оболонки і зробити карі очі блакитними, стверджує автор методики доктор Грег Гомер.

Через півтора року закінчаться клінічні випробування лазера. Однак надмірне опромінення може викликати втрату зору, стверджують експерти.

Процедура опромінення виглядає так. Сканер видає комп’ютеру зображення райдужки. Потім лазер вибирає потрібні місця в сітківці і вистрілює в них. Процес повторюється кілька разів, поки пігментні клітини не будуть повністю оброблені. На відновлення клітин райдужки піде тиждень. У цей час око потемніє, проте ще через три тижні воно стане блакитним.

Процедура незворотна, тому що меланін не відновлюється. Раніше лазер був затверджений експертами для лікування пігментних плям на шкірі.

Тим не менш, офтальмологи сумніваються в тому, що можна використовувати цей лазер для зміни кольору очей. «Пігмент у ваших очах – не просто так. Втрата меланіну призводить до серйозного погіршення зору, оскільки око пропускає занадто багато світла. Зображення буде розмиватися або двоїтися», – вважає британський хірург-офтальмолог Ларрі Бенджамін.

На свій захист Грег Гомер говорить, що лазер видаляє пігмент тільки з поверхні райдужки, тому процедура не має побічних ефектів.

За матеріалами Здоровьеinfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.