Новини України. 11 листопада. Рівень соціально-економічного розвитку, ментальність і виховання змушує українських жінок йти на поступки і виконувати другорядні ролі, а це порушує гендерний баланс в суспільстві.

Жінки залежать від чоловіків

Таку думку висловила Наталія Грицяк, доктор наук з державного управління, професор Національної академії державного управління при Президентові України.

“Основна причина дискримінації жінок – їх економічна залежність від чоловіків”, – підкреслила Грицяк.

За її словами, чим бідніше суспільство, тим воно більш патріархальне, адже жінка більш економічно залежна, у неї менше можливостей для самореалізації та розвитку. Тому жінки змушені виконувати другорядні ролі. На жаль, за словами Грицяк, саме це сьогодні спостерігається в українському суспільстві.

“Ми можемо говорити про дуже закоренілі гендерні стереотипи за якими жіноча роль зводиться до виховання дітей, ведення господарства, догляду за престарілими, а чоловіча – зводиться до політичної діяльності, суспільно активної діяльності, керівництва, розвитку держави”, – підкреслила експерт.

Вирішуючи цю проблему, як підкреслила Грицяк, потрібно починати з виховання дітей. Адже процес соціалізації людини дуже важливий і формує його соціальні установки, орієнтири на все подальше життя. Потрібно закладати у вихованні дітей виконання різних соціальних ролей, незалежно від їх статі.

Нагадаємо, у Верховній Раді на сьогодні присутні менше 8% жінок.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.