Новини світу. 16 листопада. Міністр внутрішніх справ Німеччини Ганс-Петер Фрідріх вирішив провести перепис потенційно небезпечних неонацистів.

Ганс-Петер Фрідріх

Про це він розповів в інтерв’ю Sueddeutsche Zeitung у зв’язку з розкриттям правоекстремістської банди. Угрупуванню протягом 13 років вдавалося ховатися від поліції і служб держбезпеки, здійснюючи вбивства і пограбування по всій Німеччині.

Міністр пропонує скласти особливий реєстр, до якого увійдуть “готові піти на насильство правоекстремісти”. Також в ньому повинні бути зібрані всі дані про злочини з неонацистської підґрунтям. Поповнювати матеріали повинні поліцейські та органи держбезпеки як на федеральному, так і на регіональному рівнях.

За зразок Фрідріх пропонує взяти базу даних про потенційно небезпечних ісламістів, які вже існують в Німеччині. Таким чином, влада сподівається поліпшити роботу Служби захисту конституції, яку звинувачують в тому, що вона упустила не одну можливість затримати банду неонацистів з Цвіккау, яка вбила дев’ять іммігрантів.

У зв’язку зі справою правоекстремістського угруповання в Німеччині розгорнулися також дискусії про доцільність вербування інформаторів в середовищі неонацистів, так як вони все одно розділяють їхню ідеологію і в кінцевому рахунку допомагають їм. Крім того, Фрідріх виступає за заборону праворадикальної партії НДПН.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.