Новини світу. 17 листопада. Відео. На поточному тижні уряд країни представив 100-доларову купюру, яка стане першими в країні грішми з такого матеріалу.

Полімерна банкнота вводиться в Канаді

Остаточний заміна паперу пластиком відбудеться через два роки.

Платіжні кошти з тонкого полімерного пластику вигідно відрізняються від своїх паперових попередників, що існують з часів Середньовіччя. Їх украй складно підробити. На них не скупчуються пил, піт та інші забруднюючі речовини, а також бактерії. Пластикові гроші служать у декілька разів довше. Нарешті, їх можна переробляти.

Всі ці переваги знайшли відображення в грошових системах семи держав, що повністю перейшли на полімерні банкноти. Ще близько двох десятків країн і регіонів випускали їх як ювілейні чи експериментальні платіжні засоби.

Тепер цьому прикладу послідує Канада, що випустила найходовішу купюру в $ 100 з поліпропілену і планує в березні 2012 року подати $ 50, а трохи пізніше – $ 20. У 2013 році з’являться номінали – $ 10 і $ 5.

Спеціаліст канадського Центробанку Мартін Уоррен розповів, що одним із способів захисту нових купюр стане голограма праворуч від портрета колишнього прем’єр-міністра Канади Роберта Бордена, яка змінює свій колір при нахилі. Трохи вище неї поміщена зменшена копія особи Бордена, виконана на металевій вставці.

Дві різні і досить складні технології виготовлення зводять до мінімуму можливість підробки, а якщо між портретами на фальшивих грошах буде хоч найменша відмінність, людське око її помітить, говорить пан Уоррен. На додаток до цього на зображенні кленового листа зліва від основного портрета поміщений «зникаючий» номінал банкноти.

Пластикові гроші можна безбоязно залишити в кишені джинсів, відправлених в пральну машину, а ось сушильних барабанів краще уникати, додає фахівець.

ВІДЕО

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.