Новини України. 18 листопада. Українцям можуть повністю заборонити курити в кафе і ресторанах.

Зареєструваний проект закону, який забороняє паління в кафе, ресторанах і на спортмайданчиках

Відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті 17 листопада, в Міжнародний день відмови від куріння.

Законопроект №9474 пропонує заборонити куріння в закритих приміщеннях закладів громадського харчування, культурних установ, на спортивних майданчиках і стадіонах.

Проектом закону передбачено істотне збільшення штрафів за невиконання відповідних норм законодавства – від 1 тисячі до 10 тисяч гривень.

Текст документа ще не опубліковано, але про його зміст повідомили в прес-службі голови комітету Верховної ради з питань охорони здоров’я Тетяни Бахтєєвої (Партія регіонів), яка є одним з 12 авторів законопроекту.

Автори зазначили, що документ покликаний задовольнити вимогу UEFA про повне звільнення всіх об’єктів Євро-2012 від тютюнового диму на період чемпіонату.

Зараз в Україні діє заборона на паління тільки в ліфтах, установах охорони здоров’я, навчальних та освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках, в під’їздах житлових будинків, підземних переходах і громадському транспорті.

Для підприємств громадського харчування існує норма про обов’язкове відведення 50% площі на зали для тих, хто не палить.

“Але на практиці проконтролювати виконання цієї вимоги практично неможливо. Ухвалення законопроекту призведе до значного зменшення негативного впливу тютюнового диму на людей”, – резюмувала Тетяна Бахтєєва.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.