Новини світу. 21 литоспада. Опозиційна правоцентристська Народна партія (НП) перемогла за підсумками минулих у неділю дострокових парламентських виборів в Іспанії і набрала абсолютну більшість, що дозволяє їй проводити самостійну політику і не входити в союз з іншими партіями.

Уряд Іспанії очолить голова Народної партії Маріано Рахой Брей

За результатами обробки 100 відсотків виборчих бюлетенів, НП набрала 44,62 відсотків голосів (10,8 млн виборців). Про це повідомляється сьогодні на сайті МВС країни.

Таким чином НП дістається 186 крісел в 350-ти місцевому Конгресі депутатів (нижній палаті парламенту країни). У правлячої іспанської соціалістичної робочої партії (ІСРП) – 28,73% голосів (6,9 млн виборців) і 110 депутатських місць.

Конвергенція і союз Каталонії отримала 16 депутатських місць (4,17%, 1,01 млн виборців). Коаліція “Об’єднані ліві” – 11 депутатських місць (6,92%, 1,6 млн виборців).

Коаліція ліворадикальних баскських націоналістів Амайюр, що не брала участь у минулих виборах,  – 7 депутатських місць (1,37%, 333 тис виборців).

У голосуванні взяли участь 24,5 млн чоловік – 71,69 відсотків виборців.

Відповідно до законодавства країни, партія, що зайняла більшість місць в парламенті, може сформувати уряд, а її лідер – стати главою кабінету міністрів. За словами експертів, його, швидше за все, очолить голова НП Маріано Рахой Брей, який вже заявив, що головним завданням нового уряду стане виведення країни з кризи.

Зараз прем’єр-міністром є лідер ІСРП Хосе Луїс Родрігес Сапатеро, який протримався на цій посаді протягом восьми років.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.