Новини здоров’я. 4 листопада. Вчені виявили у мумії людини, що жила в Єгипті близько 2 250 років тому, ознаки раку передміхурової залози.

Вважалося, що ракові захворювання були великою рідкістю в стародавні часи

Припускають, що ракові захворювання були в ті часи не такою вже рідкістю, як прийнято вважати.

Мумія, яку умовно називають М1, є тілом 51-60 річного чоловіка, який помирав повільно і болісно. Використовуючи комп’ютерну томографію, радіологи виявили численні щільні округлі пухлини в його тазу, хребті, кістках передпліччя і ніг. Зазвичай в цих місцях розвиваються метастази раку передміхурової залози.

Захворювання М1 – не єдине свідчення того, що древні хворіли на рак. У 2007 році вчені виявили ознаки раку простати в організмі скіфського царя, що жив 2700 років тому.

Загалом прийнято вважати, що ракові захворювання були великою рідкістю в стародавні часи, а зростання захворюваності на рак почалося під час індустріалізації. Серед десятків тисяч останків людей, що жили багато століть назад, рак був виявлений лише в 176 випадках.

Можливо, це пов’язано з тим, що раніше технології, за допомогою яких вивчали останки, були менш досконалими, і не могли виявити пухлини величиною в 0,07 міліметрів. Нові технології дозволять вченим краще вивчити історію ракових захворювань, яка може стати корисною у пошуку кошти від цієї важкої недуги.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.