Новини світу. 19 листопада. Влада Великобританії може скасувати деякі обмеження на забій овець, вирощених на пасовищах Уельсу.

Тепер британці зможуть без страху споживати м'ясо овець

Ці заходи були введені незабаром після вибуху на Чорнобильській АЕС, що викликало значні викиди радіоактивних речовин. Обмеження, що почали діяти в 1986 році, незабаром після чорнобильського інциденту, як і раніше поширюються на 334 ферми на півночі країни, – передає Бі-бі-сі.

Згідно з останніми дослідженнями британського управління з нагляду за якістю харчових продуктів (FSA), на даний момент ризик радіоактивного зараження вкрай низький. Учені, що проводили аналіз, з’ясували, що рівень вмісту радіоактивних елементів, зокрема, радіоактивного цезію, в крові тварин “дуже рідко перевищує норму”, і ризик зараження невисокий навіть для постійних споживачів їх м’яса.

Незабаром після аварії на Чорнобильській АЕС на деяких високогірних територіях Великобританії був зафіксований підвищений рівень радіації. У відповідь офіційний Лондон запровадив обмеження, які зачепили близько 10 тис. британських ферм.

У тому числі перед забоєм тварин та продажем м’яса фермери були зобов’язані переводити овець, що пасуться на високогір’ї, на пасовища, розташовані більш низько. Місцева влада вже підтримала ініціативу FSA про консультації з вівчарями, які повинні завершитися в лютому 2012 року. Доти обмеження будуть залишатися в силі.

За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.