Новини здоров’я. 3 листопада. В ході дев’ятигодинної операції лікарям вдалося успішно роз’єднати зрощених в області грудей і живота дворічних дівчаток близнюків.

Лікарям вдалося роз'єднати дівчаток

Операція по роз’єднанню сіамських близнюків, яка була проведена в дитячій лікарні Стендфордського університету, Великобританія, тривала 9 годин, і в ній взяли участь більше 40 фахівців. Ангеліка та Ангеліна Сабуко, народилися з’єднаними в області грудей і живота, і подальше життя в такому стані серйозно загрожувало їхньому здоров’ю та добробуту. Дівчатка народилися на Філіппінах, однак залишили батьківщину з батьками і десятирічним братом в минулому році. Незважаючи на те, що вони зрослися обличчям до обличчя, вони навчилися самостійно ходити.

У кожної з дівчаток є своє серце, мозок, нирки, шлунки і кишечник. Проте їх печінки були зрощені, так само як і кістки грудної клітки, також у них була «спільна» черевна стінка. Найбільше лікарі переживали з приводу поділу печінки. Тим не менш, вони порахували, що навіть при найгіршому результаті їм вдасться врятувати одну дитину, в той час як подальше життя у такому стані мало високий ризик смерті для обох дітей. Після операції дівчаток тримають під наркозом, поки вони не зможуть дихати без допомоги апарата штучної вентиляції легенів.

Джерело Здравое