Новини України. 21 листопада. Прийняті 6 жовтня Верховною Радою зміни до Житлового кодексу України не змінюють формули визначення житлової площі при розрахунку вартості комунальних послуг для населення, а лише законодавчо фіксують те, що було визначено державними будівельними нормами більше п’яти років тому.

Житловий кодекс України не змінюється

Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

“Насправді, внесення змін до ст.6 Житлового кодексу тільки фіксує наявне положення речей і вже існуючий порядок нарахування квартплати. Розрахунок загальної площі не змінюється, відповідно, площа, на яку нараховується плата, залишається незмінною”, – сказав чиновник.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства також зазначили, що державні будівельні норми з 1 січня 2006 року встановили діючу і сьогодні остаточну формулу розрахунку загальної площі житла.

“Вона включає в себе провідну облік відповідно до встановленого коефіцієнтом площу кімнат, засклених і холодних балконів, лоджій і комор. Два з трьох коефіцієнтів діяли ще в радянські часи, а в січні 2006 року був доданий коефіцієнт для засклених балконів. Відтоді принцип розрахунку загальної площі не змінювався. Однак в Житловому кодексі, який, хоч і з відповідними поправками, діє ще з 1983 року, були відсутні як визначення поняття загальної площі, так і формула її розрахунку”, – говориться в повідомленні.

У МінЖКГ нагадують, відповідно до державних будівельних норм і ст.6 Житлового кодексу УРСР, що діє в даний час, для балконів і терас встановлено коефіцієнт 0,3; для лоджій – 0,5; для засклених балконів – 0,8; для веранд , засклених лоджій і холодних комор – 1,0; для площі інших приміщень житла – 1,0.

“Саме за такою схемою площа вираховувалася і здійснювалося нарахування квартирної плати протягом всіх попередніх років, щонайменше, з січня 2006 року. Тобто, ніякого збільшення розміру квартплати не буде і бути не може. Будь-які спекуляції на цю тему є нічим іншим, як спробою свідомої дезінформації громадян і спотворенням очевидних фактів”, – підкреслюється в повідомленні прес-служби відомства.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада уточнила визначення житлової та нежитлової площі в об’єктах житлової нерухомості. Закон про внесення відповідних змін до Житлового кодексу Української РСР підтримали 290 народних депутатів.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.