Новини економіки. 24 листопада. У жовтні економіка України спрацювала краще, ніж у вересні і за січень-жовтень 2010 року, повідомляє Держстатистики.

Наша економіка розвивається середніми темпами

Так промвиробництво в порівнянні з вереснем зросло на 3,2%, в порівнянні з жовтнем-2010 – на 4,7%. Але за підсумками 10-ти місяців приріст на 0,4% менше, ніж за січень-жовтень. Серйозно пожвавилися будівництво та сільське господарство – будробіт за 10 місяців виконано на 45,1 мільярда гривень або на 11,7% більше, ніж за січень-жовтень-2010, а рекордний врожай дав +16,6% проти аналогічного періоду 2010 року. На жаль, вчетверо проти минулорічного зросла негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу (продаємо менше, ніж купуємо) – на 4 мільярди доларів країна в мінусі.

Аналітик МЦПД Олександр Жолудь оцінює це показники як середні.

“Уповільнення темпів зростання промвиробництва можна пояснити збільшенням бази порівняння, адже в 2010-му році економіка країни вже набрала темпи після кризи 2008 року, – говорить експерт. – Але якщо це буде продовжуватися і далі (а поки я не бачу передумов для прискореного розвитку нашої промисловості у зв’язку з дуже млявим розвитком світової економіки, значить і попит на наші метал і хімію), то темпи зростання ВВП в 2012 році складуть не 5, 5%, як закладено в бюджеті, а всього 4%, це ставить під сумнів доходи бюджету-2012”.

Екс-секретар Кабміну Віктор Лисицький звертає увагу на те, що за 10 місяців зарплати зросли на 18,2% в порівнянні з 2010 роком, у той час як за дев’ять (за січень-вересень-2011) – всього на 16,5%. Зростання зарплат, на його думку, збільшує негативний зовнішньоторговельний баланс: народ знову починає жити не по коштах, набираючи в кредит авто та побутову техніку.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.