Новини здоров’я. 11 листопада. Майже 40% людей у світі біологічно випереджають свій справжній вік, серед них і українці.

Біологічний вік людей відстає від календарного на 7-9 років

Українські медики спробували пояснити, чому в Україні шалені темпи старіння, і чи можна уповільнити цей процес. За їх словами, біологічний вік людей відстає від календарного на 7-9 років. Медики також констатують, що молодшають і артрит і, діабет. А кожний третій сьогодні має артеріальну гіпертензію.

“Зустріти пацієнта віком від 18 до 30 з інсультом це вже нормально. Проте, насправді, ці захворювання характерні для людей як мінімум після 40 років”, – заявив лікар-невролог Дмитро Маньковський.

За словами Валерія Шатила, завідувача відділення Інституту геронтології, таких людей десь 70%, які мають 5 років і вище.

“Наприклад, паспортний вік жінки – 48, а біологічний годинник показує вже за 60”, – додав він.

Лікарі зауважують, що з такими темпами у країні скоро може просто не залишитися працездатного населення.

Фахівці також наголошують, що біологічне старіння – процес незворотний. Однак, уповільнити його можна – здоровий спосіб життя і обстеження в лікарів.

Однак, британські вчені констатували, що старіння можна вважати переможеним.

Британський геронтолог Грей підкреслив, що середній вік людини зростає вже зараз, щороку на три місяці. За даними експертів, до 2030 року близько мільйона жителів Землі доживуть до 100 років.

Джерело Kyiv Post 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.