Новини України. 9 листопада. На думку Ганни Герман, на сьогодні немає оптимізму стосовно того, що українська мова має шанс вирватися з “мережевої провінції”.

Ганна Герман пропонує створити "банк ідей"

“Для Інтернету немає кордонів. Єдиний кордон в мережах – мовний. Панівними мовами в мережах на сьогодні є англійська і російська. Велика присутність й інших мов, однак українська залишається на провінції”, – про це у своєму блозі “Роздуми в день української писемності і мови” написала радник Президента України Ганна Герман, передає УНН.

На думку Герман, на сьогодні немає оптимізму стосовно того, що з цієї “мережевої провінції” українська мова має шанс вирватися в найближчій перспективі.

“Радше навпаки – вона може все більше втрачати свою роль, оскільки молоді люди, які спілкуються “без кордонів”, вибиратимуть загальнозрозумілу мову для своєї комунікації зі світом. Це більш ніж тривожить. Але шукати шляхів мовного прориву в Інтернеті треба. Як? Думаю, що ті молоді люди, які належать до покоління, котре вже виросло в мережах, тут могли б бути найбільш ефективними радниками”, – написала Герман.

Вона вважає, що, можливо, варто було б підняти спеціальну тему, яка дала б можливість українцям усього світу надсилати ідеї, як зробити український мовний прорив в Інтернеті.

“Зробити щось на зразок банку ідей. Пізніше вибрати найцікавіші і покласти їх в основу державної стратегії мовного прориву. Я переконана – це робити треба. Давайте разом розпочнемо: принаймні зробимо цю тему присутньою в дискусії. Все ж починається зі слова…”, – зазначила Герман.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.