Новини України. 22 листопада. “Спалахи хвороби за кордоном у рази не дотягують до нашої повсякденної ситуації”, – говорить директор Інституту дерматології і венерології АМНУ.

Сифіліс може напрати обертів

“За минулий рік в Україні було зареєстровано 145 випадків сифілісу. Домінуючу позицію з цього захворювання займають дівчата: це 114 чоловік, що складає приблизно 78%”, – розповів  директор Державної установи “Інститут дерматології та венерології Академії медичних наук України” (єдиного в Україні інституту такого профілю) Геннадій Мавров.

“На перший погляд здається, що цифри малі, але насправді вони є одними з найвищих у Європі. Іншими словами,  “спалахи” хвороби за кордоном у рази не дотягують до нашого повсякденного ситуації”, – заявив Мавров.

“Хоча варто зазначити, що за останні п’ять років ситуація значно покращилася. Ще у 2006 році хворих на сифіліс серед підлітків було майже 450 чоловік. Сифіліс – це хвороба, яка має коливання 11 – 22 роки. Тобто вона поступово йде на спад, а потім може раптово починати “набирати обертів”. Чому так відбувається, сказати важко. Є гіпотеза, що це пов’язано з природними факторами. Останній піковий період захворювання сифілісом у нас відзначався в кінці 90-х. Тому можна сказати, що зараз стадія затихання і накопичення. Проте ніхто не може гарантувати, що через кілька років у нас не відбудеться істотного зростання захворюваності”, – говорить Мавров.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.