Новини України. 12 листопада. Громадські організації, які займаються проблемами гендерної рівності, намагаються переконати представників політичних партій України у необхідності включення більшої кількості жінок-кандидатів до своїх виборчих списків.

Експерт наполягає на закріпленні квот представництва жінок у партійних списках

Але, на жаль, партії у більшості випадків тільки декларують прагнення до забезпечення гендерної рівності. Про це повідомила Катерина Везєлєва, експерт з гендерних питань Всеукраїнської громадської організації “Інститут демократії та соціальних процесів”.

“Партії ідуть назустріч. Але не прописують квоту в статутних документах. Я не бачила таких документів, де було б прописано 30% жінок, мінімум. І щоб ось цей мінімум був розподілений по списку, а не був зосереджений десь у кінці. Але партії обіцяють, що у них буде забезпечено це представництво. Як тільки ми побачимо попередні партійні списки, я думаю, все стане зрозуміло”, – зазначила Везєлєва.

Експерт наполягає, що закріплення квот представництва жінок у партійних списках може стати ефективним засобом забезпечення їх представництва в органах державної влади.

На сьогодні, за словами Везєлєвої, найбільша кількість жінок представлена у Комуністичній партії України, але тут мова йде не лише про депутатів парламенту, а й депутатів місцевих рад, а також партійних функціонерів.

Кількість жінок серед депутатів ВР становить менше 8%.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.