Новини економіки. 5 листопада. Попри оптимістичні заяви українських урядовців про зростання економіки, експерти закликають владу якомога оперативніше почати реальну підготовку до майбутньої фінансової скрути, яка в Україну знову прийде з-за кордону.

Експерти закликають владу оперативніше почати підготовку до майбутньої фінансової скрути

Зокрема, зі США та Євросоюзу, у яких в наступному році очікують рецесію.

“Все це доволі серйозно змінює конфігурацію нашого майбутнього до кінця року й особливо весь наступний рік. І деякі ознаки цього ми спостерігаємо вже сьогодні. Вони ще не помітні в загальних показниках, але доволі серйозно помітні, коли починати аналізувати, наприклад, платіжний баланс”, – каже віце-президент НАН України Валерій Геєць.

Втім, панікувати не варто – заспокоюють фахівці. Адже наша економіка наразі справді зростає. І це добре. Тепер основне завдання – втримати позиції і не допустити значного спаду економічної активності. А до цього, як виявляється, наше господарство ще з минулої кризи не встигло підготуватися.

Економіка сильно споживає. І говорити про те, що все в нас абсолютно погано – не можна. Це все таки рік росту. За підсумками року, є всі шанси вийти на 5 відсотковий показник. Але структурно українська економіка з минулої кризи практично не змінилася”, – сказав начальник аналітичного відділу комерційного банку Олексій Блінов.

Утім виправити ситуацію шанси є. Як запевняють експерти, час для економічної трансформації Україна ще має. Головне, не проґавити його.

“Я би дивився в майбутнє помірно оптимістично. Не все так погано. Багато що залежить від розвитку світової економіки. І, зрештою, ніхто не сказав, що криза настає завтра чи післязавтра. У нас є достатньо часу, аби підготуватися. Була б політична воля продовжувати реформи”, – каже виконавчий директор “Фонду Блейзера” Олег Устенко.

Проте готуватися до удару ззовні можна, не провокуючи потрясіння зсередини, зауважують фахівці. І пригадують владі такі економічні промахи, як запровадження експортних мит на зернові чи обмеження обміну валюти. Чи не найбільше питань в них викликає саме діяльність Нацбанку. Зокрема втримання існуючого курсу гривні ціною дефіциту ліквідності на тлі девальваційного тиску, що додатково знижує конкурентоздатність українських експортерів.

Та з іншого боку, орієнтуватися на зовнішні ринки в період кризи собі дорожче. Адже попиту там за нинішньої ситуації чекати не варто. Тому експерти наполегливо радять якомога швидше почати нарешті серйозно розвивати внутрішній ринок, і переорієнтовувати на нього наші ключові галузі. Разом з політикою імпортозаміщення це зможе хоча би частково компенсувати країні проблеми на світових ринках.

За матеріалами Новини 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.