Новини економіки. 5 листопада. Україна тисне на Росію у газових переговорах погрозами відкликати свою згоду на приєднання РФ до СОТ.

3 листопада Росія заявила, що на шляху її вступу до СОТ було знято останні перешкоди

Київ пригрозив відкликати дану ним в 2008 році згоду на вступ Росії до Світової організації торгівлі (СОТ), якщо ціни на поставки російського газу в Україну не будуть істотно знижені.

Про те, що Україна використовує свій голос у СОТ на переговорах з Росією про ціну газових поставок, заявив перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.

“Ми це питання розглядаємо. І ви знаєте, що такий важіль ми застосовуємо в переговорному процесі з Росією щодо зміни умов контракту поставок газу в Україну“, – зазначає Клюєв.

Незадовго до цього Клюєв повідомив, що зараз “готується новий контракт або зміни до чинного контракту” про газові постачання і що в ньому “ціна на газ буде набагато нижчою, ніж та, яка діє на цей час”.

Нагадаємо, що 3 листопада російська влада заявила, що на шляху вступу їхньої країни до СОТ було знято останні перешкоди, оскільки Москва і Тбілісі досягли домовленості про проект двосторонньої угоди, що стосується адміністрування торгівлі товарами.

Раніше Грузія виступала проти членства Росії в СОТ.

Як пізніше стало відомо, за тиждень до переговорів про приєднання Росії до СОТ вже США почали стопорити процес. Група конгресменів від двох правлячих партій зажадала від президента Барака Обами спершу зобов’язати Росію приєднатися до Угоди по інформаційних технологіях. Угода передбачає зниження до нуля всіх мит на високотехнологічні продукти.

Таке зобов’язання Росія давала і в рамках інших угод по СОТ, але, як наполягають конгресмени, вони недостатньо вичерпні. За даними ЗМІ, є і усна домовленість про приєднання до угоди, але конгресмени хочуть письмових зобов’язань.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.