Новини економіки. 24 листопада. Вже в нинішньому році Україна почне переговори про створення зони вільної торгівлі з Туреччиною.

Україна хоче вільну торгівлю з Туреччиною

Після кількох років коливань Україна починає переговори про створення зони вільної торгівлі з Туреччиною, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

В уряді розраховують, що така лібералізація дозволить збільшити двосторонній товарообіг в 2,5 рази. Найбільше від цього виграють українські металурги і хіміки, в той час як легка промисловість піддасться серйозним ризикам.

Вже в нинішньому році Україна почне переговори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Туреччиною. Про це вчора заявив посол України в Туреччині Сергій Корсунський. За словами дипломата, перший раунд відбудеться в грудні, а в цілому переговорний процес може затягнутися на термін до двох років.

“Деякі види товарів зажадають особливого підходу. Зокрема – сільськогосподарська продукція, метал, добрива”, – зазначив пан Корсунський.

За даними українського посольства в Туреччині, основними статтями українського експорту є металопрокат, вугілля і мінеральні добрива, в той час як з Туреччини імпортується текстиль, продукція машинобудування, побутова хімія та аграрна продукція.

Раніше в уряді заявляли, що створення ЗВТ з Туреччиною, дозволить вже за кілька років збільшити товарообіг двох країн до $ 10 млрд., а до 2020 року вийти на рівень $ 20 млрд.

Виробники, як і раніше суперечливо оцінюють доцільність такої лібералізації. “Враховуючи те, що в Туреччині легка промисловість дуже розвинена, зона вільної торгівлі – дуже велика загроза для нас. Більш того, важко сказати, хто від неї виграє, крім металургів, яким спростять доступ на турецький ринок. Решті галузям просто пропонується потерпіти заради України“, – заявила голова правління Української асоціації підприємств легкої промисловості Укрлегпром Валентина Ізовіт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.