Новини світу. 15 листопада. Поліція американського Окленда знесла в центрі міста наметове містечко.

Учасники акції "Захопи Уолл-стріт" не збираються здаватися

Заарештовано близько 30 учасників акції “Захопи Уолл-стріт”. А от у Нью-Йорку прихильники руху і раніше живуть в міських парках і скверах, незважаючи на вимогу влади залишити наметове містечко.

“Чому ви відмовляєтеся показувати свої обличчя?” Питання бійцям поліцейського спецназу риторичне. Був отриманий наказ, і табір учасників руху “Захопи Уолл-стріт” в Окленді в лічені години було повністю ліквідовано. Понад 80 осіб затримано за порушення порядку. Таких жорстких розпоряджень з боку влади міста, схоже, не очікував ніхто. Багато поліцейських, що брали участь у розгоні демонстрантів, відкрито співчували учасникам акції. Один з помічників мера, обурений тим, що відбувається, негайно пішов у відставку.

“Схоже, мер Окленда просто не знає, що робити. Виправдання для насильницького розгону мирної демонстрації не існує. Усе це – несправедливо”, – вважає житель Нью-Йорка Девід Бенжойа.

“Спочатку я відчула занепокоєння за долю нашого табору. Але потім я побачила, як люди скандують: “Сьогодні ми йдемо, але ми повернемося завтра!” Прекрасний бойовий дух. Ми не здамося. Нас можуть викинути звідси, але ми повернемося”, – обіцяє мешканка Нью-Йорка Яна Клаусен.

Розгін мирної демонстрації в Окленді – одна з перших ознак того, що американський істеблішмент починає усвідомлювати небезпеку з боку людей, яких ще недавно називали купкою диваків. Популярність руху “Захопи Уолл-стріт” – це показник невдоволення простих американців фінансовою системою і розшаруванням суспільства.

Коли ймовірність рецесії в США наступного року економісти оцінюють в 50 відсотків, антиурядовий рух стає серйозною політичною силою.

“Влада не розуміє. До протестів тепер приєднається більше людей. І багато з них будуть налаштовані вже не так миролюбно, як ми. Безглуздо намагатися зупинити нас. Ми представляємо значну суспільну силу. Нас потрібно слухати. Ми просто так не підемо”, – говорить інший житель Нью-Йорка Нейт Стьюв.

Розгін однодумців в Окленді лише підштовхнув активістів нью-йоркського руху різко активізувати акції протесту. У четвер демонстранти мають намір повністю паралізувати Уолл-стріт. Люди кажуть, що вони хочуть спровокувати не насильство, а обговорення соціальних проблем, але готові до того, що їх чекають масові арешти.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.